DomovRiešenie sporovPracovné spory

Pracovné spory

Vzhľadom k času, ktorý trávime v práci, je ideálne, ak je na pracovisku príjemná a pokojná atmosféra. Vyriešenie konfliktu, ktorý môže vzniknúť medzi zamestnancami, prípadne zamestnancom a nadriadeným, je nevyhnutné pre vzťahy na pracovisku.

Raz som riešil som spor dlhoročnej zamestnankyne firmy, ktorá prišla po dlhodobej PN do práce a zamestnávateľ na ňu tlačil, aby podpísala výpoveď dohodou. Zamestnankyňa sa zľakla. Nevedela, čo má robiť a tak ma oslovila. Napokon som sa zúčastnil rozhovoru so zamestnávateľom a za prítomnosti zamestnankyne sme sa snažili riešiť vzniknutú situáciu. Zamestnávateľ sa so zamestnankyňou dohodli na normálnom ukončení spolupráce a navyše moja klientka dostala odstupné. Počas mediačného procesu som si uvedomil, že ich vzťah už bol tak narušený neprístupným správaním zamestnávateľa, že sama klientka vyhodnotila, že už naďalej pre takú firmu pracovať nechce. Záležalo jej na tom, aby sa s ňou jednalo slušne a pri rozviazaní pracovného pomeru bol dodržaný zákon.

Moje služby

Potrebujete pomôcť?

Neváhajte ma kontaktovať prostredníctvom kontaktného formulára, emailom alebo telefonicky. Rád Vám pomôžem vyriešiť váš spor ku vašej spokojnosti.

0908 566 522
jaroslav.brezina@spor.sk

Objednať konzultáciu